Dyqan per Shitje ne Sarande Shqiperi Kodi L0007

Siperfaqja totale e dyqanit 100 m2,

Kati i I (pare) 100 m2

Cmimi: 1200€/m2 OKAZION Oferte -10%

Dokumentacioni: HIPOTEKE

Kjo prone administrohet nga: Saranda Invest Property Agjenci

Karakteristikat e Dyqanit

I pershtateshem per cdo lloj aktiviteti tregetar

Ne ane te rruges kryesore

Largesia nga qendra e qytetit 800 m

Dyer dritare fasade xhami parball rruges kryesore

Ambjenti eshte i pajisur me 1 tualete

70 m2 verande e disponueshme per ambjentin tregtar

Pamje e mrekullueshme dhe pozicion strategjik per cdo lloj biznesi

Ne kete zone aktiviteti tregtar eshte mjaft i larte gjate sezonit turistik

Taksa vjetore e pasurise eshte 15Euro

Qeraja mujore: 500 Euro

Te ardhura vjetore nga qeraja 6.000 Euro

Taksa mbi te ardhurat 10%

Mundesi kreditimi nga Bankat deri ne 70% te vleftes deri ne 25 vjet

 

Kontaktet

00355694801295

00355672930980

www.sarandainvestproperty.com

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Rreth qytetit te Sarandes

SARANDA ndodhet ne jug  Shqiperise. Eshte vend bregdetar. Ka nje pozicion gjeografik dhe klime shume te favorshme, gje qe e ben nje destinacion te rendesishem TURISTIK.
Laget nga ujerat e detit JON. Duke qene ne jug te Shqiperise ajo kufizohet me toke me shtetin fqinje  GREQINE. Ka 2 hyrie - dalje ne jug KAKAVIJA dhe QAFBOTA  ne to ushtrojne  funksionin shteteror doganat ne cilat kryhen te gjitha procedurat lidhur me aktivitetin tregetar ndermjet dy  shteteve. Gjithashtu kryhet dhe levizja  njerezve anasjelltas ne dy vendet. Me det kufizohet me ishullin e KORFUZIT. Saranda  disponon nje port i cili ben te mundur ankorimin e jahteve te madhesive te ndryshme  dhe anijeve gjithashtu. Ne keto rrethana behet e mundur hyrja dhe dalja  e shtetasve te huaj  drejt destinacioneve te ndryshme turistike, vlen te theksojme  se SARANDA  ka ne  gjirin e vet shume destinacione te hershme arkeologjike si per shembull:  BUTRINTI  FENIKAS<FINIQI  I SOTEM>  MANASTIRI I 40 SHENJTOREVE ETJ.
Por  gjithashtu Saranda karakterizohet  nga plazhet e pastra me rere  te holle  dhe uje te ngrohte. Vlen te theksohen plazhet e virgjera: GJIRI I MANASTIRIT  Duke vazhduar me  GJIRIN E KAKOMES, KROREZA,  SHPELLA  ne LUKOVE,  BORSH,  KSAMILI.
Ky qytet te ardhurat kryesore i ka nga turizmi. Zhvillimeve te fundit kesaj industrie shtyse te madhe i ka dhene investimet ne infrastrukturen urbane ne partneritet me investitoret privat qe kane investuar konsiderueshem ne kete industri.
Duke patur parasysh se çmimet ne hoteleri turizem ketu jane nga me konkurrueset ne rajon ky destinacion turistik,  fluksi i vizitoreve eshte gjithmone ne rritje. Ardhja ne rritje e nje numri te konsiderueshem vizitoresh ka shtuar kerkesen per apartamente pushimi.

Qyteti i Sarandes, i quajtur ndryshe qyteti me diell, i cili karakterizohet nga 290 dite me diell,me temperatura relativisht nga me te lartat ne rajon. Kjo u jep mundesine pushuesve te planifikojne pushimet e tyre sa me ekonomike, d.th.m qe mund te pushojne edhe gjate muajve te tjere si p.sh. Maj, Qershor, Shtator, te cilet karakterizohen nga oferta mjaft ekonomike.

Informacione shtesë

 • Kodi: L0007
 • Rruga: Sarande
 • Qyteti: Sarande
 • Kontakt:

  Kontaktet

  00355694801295

  00355672930980

  www.sarandainvestproperty.com

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 • Siperfaqja: 100 m2
 • Lloji i Prones: Dyqan
 • Cmimi: 1200€/m2
Saranda Invest Property

Adresa: Rr.Teki Haderi nr 1
Kryqzimi i Rethrotullimit Sarande Ksamil
Lagjia nr 1 Sarade
Tel: +355 85225110
Mob: +355 694801295
+355 698883538
Email: info@sarandainvestproperty.com
sarandainvestproperty@yahoo.com
sarandainvestproperty@gmail.com
Skype: sarandainvestproperty

Dergoni nje Mesazh

Sigurohu të fusni informacionin e nevojshëm (*) kur ju kërkohet.

You are here:   KryeKomercialeDyqaneDyqan per Shitje ne Sarande Shqiperi Kodi L0007