Objekte dhe biznes ( Apartament, Hotel , Bar-kafe) ne shitje ne Sarande -Shqiperi G0003

P 03, 2015 Shkruar nga 

Objekte  dhe biznes  ( Apartament, Hotel , Bar-kafe) ne shitje ne Sarande -Shqiperi  G0003

Ky objekte eshte 5 kate ndertim== 600 m/2  dhe 118 m/2 Kati

Ky obkekte disponon certifikate pronesie (HIPOTEK)

Cmimi super okazion---570 000 Euro

Pershkrimi dhe fuksionimi i objektit :

Kati i pare

Kati i pare aktualishte sherben si nje bare -kafe .

Nga ky lokal garantohet xhiro te ardhurash ditore  teper te kenaqshme, fale vendodhjes ,ne nje nga kryqezimet me te populluara gjate 24 Oreve te dites .

Kati i dyte

Kati i dyte eshte apartamente i perbere nga dy dhoma gjumi +nje dhome sallone-guzhine + dy tualete .

Kati i trete dhe i katert

Kati i trete dhe i katert perbehet nga 7 garsionere 1+1 +nje tualet+1 ballkon .

Nga dhenia me qera  gjate dimrit ne kliente te ndryshe si : studente qe studiojne ne kete qytet. Unniversiteti ndodhet vetem 100 m nga ky objekt . Si dhe kliente te perditshem  te cilet vije kryesishte nga spitali i qytetit , i cili ka status si spital rajonal .

Por te ardhurat me te konsiderueshme sigurohen gjate sezonit turistik  nga kerkesa teper e larte per tu akomoduar pushues te ndryshem qe pushojne qe qytetin e sarandes.

Kerkesa vjene si rjedhoje:  se ky objekte ndodhet vetem 100 m larg nga deti dhe shetitoja qendrore e qytetit .

Kati i peste

Kati i peste perbehet nga nje apartament-papafino

Nje dhome gjumi +nje dhome -sallon + nje dhome  ngrenie + guzhine + nje tualete  + nje  verande e bollshme dhe me pamje mjafte relaksuese nga deti dhe qyteti .

Rreth qytetit te Sarandes

SARANDA ndodhet ne jug  Shqiperise. Eshte vend bregdetar. Ka nje pozicion gjeografik dhe klime shume te favorshme, gje qe e ben nje destinacion te rendesishem TURISTIK.

Laget nga ujerat e detit JON. Duke qene ne jug te Shqiperise ajo kufizohet me toke me shtetin fqinje  GREQINE. Ka 2 hyrje - dalje ne jug KAKAVIJA dhe QAFBOTA  ne to ushtrojne  funksionin shteteror doganat ne cilat kryhen te gjitha procedurat lidhur me aktivitetin tregetar ndermjet dy  shteteve. Gjithashtu kryhet dhe levizja  njerezve anasjelltas ne dy vendet. Me det kufizohet me ishullin e KORFUZIT. Saranda  disponon nje port i cili ben te mundur ankorimin e jahteve te madhesive te ndryshme  dhe anijeve gjithashtu. Ne keto rrethana behet e mundur hyrja dhe dalja  e shtetasve te huaj  drejt destinacioneve te ndryshme turistike, vlen te theksojme  se SARANDA  ka ne  gjirin e vet shume destinacione te hershme arkeologjike si per shembull:  BUTRINTI  FENIKAS “FINIQI  I SOTEM”  MANASTIRI I 40 SHENJTOREVE etj.

Por  gjithashtu Saranda karakterizohet nga plazhet e pastra me rere te holle  dhe uje te ngrohte. Vlen te theksohen plazhet e virgjera: GJIRI I MANASTIRIT.  Duke vazhduar me  GJIRIN E KAKOMESE, KROREZA,  SHPELLA  ne LUKOVE,  BORSH,  KSAMILI.

Ky qytet te ardhurat kryesore i ka nga turizmi. Zhvillimeve te fundit kesaj industrie shtyse te madhe i ka dhene investimet ne infrastrukturen urbane ne partneritet me investitoret privat qe kane investuar konsiderueshem ne kete industri.

Duke patur parasysh se çmimet ne hoteleri turizem ketu jane nga me konkurrueset ne rajon ky destinacion turistik,  fluksi i vizitoreve eshte gjithmone ne rritje. Ardhja ne rritje e nje numri te konsiderueshem vizitoresh ka shtuar kerkesen per apartamente pushimi.

Qyteti i Sarandes, i quajtur ndryshe qyteti me diell, i cili karakterizohet nga 290 dite me diell,me temperatura relativisht nga me te lartat ne rajon. Kjo u jep mundesine pushuesve te planifikojne pushimet e tyre sa me ekonomike, d.th.m qe mund te pushojne edhe gjate muajve te tjere si p.sh. Maj, Qershor, Shtator, te cilet karakterizohen nga oferta mjaft ekonomike.

Mos hezitoni te na kontaktoni per me shume info dhe detaje .

Kontaktet

00355694801295

www.sarandainvestproperty.com

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Informacione shtesë

  • Kodi: G0003
  • Rruga: Sarande
  • Qyteti: Sarande
  • Kontakt:

    Mob: 0694801295  email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  • Siperfaqja: 600 m/2
  • Lloji i Prones: Objekt Multifunksionale
  • Cmimi: 570 000 euro
Click to enlarge image 20150216_125150.jpg

Click to open image!

Saranda Invest Property

Adresa: Rruga Studenti Sarande, Vlore SHQIPERI
Mob: 0694801295

Email: info@sarandainvestproperty.com
sarandainvestproperty@yahoo.com

Artikuj të përngjashëm (nga tag'et)

Më shumë në këtë kategori: « Objekt Karabina në Shitje Kodi: G0001

Dergoni nje Mesazh

Sigurohu të fusni informacionin e nevojshëm (*) kur ju kërkohet.

Gjej Pronen qe kerkon!

Pronat e Fundit

Llogarit Kredine

Ndrysho vlerat e meposhteme sipas kerkesave tuaja per te bere perllogaritjen e kestit mujor.

Kesti Mujor (€)
You are here:   KryeKomercialeObjekte dhe BizneseObjekte dhe biznes ( Apartament, Hotel , Bar-kafe) ne shitje ne Sarande -Shqiperi G0003