Apartament me qera per pushime ne Sarande (K0016)

Mer 07, 2014 Shkruar nga 

Apartament me qera per pushime ne Sarande Kodi: K0016

Qyteti: Sarande

Rr. Mitat Hoxha - Koder

1 Apartament, kati i II, kapaciteti deri ne 7 persona

Perberja e apartamentit:

Apartamenti perbehet nga 2 dhoma gjumi me pamje ballore nga deti + 2 ballkone + 1 tualet

1 dhome e madhe Sallon dhe Kuzhine.

Pershkrimi:

Largesia nga deti 50 meter larg

Largesia nga qendra e qytetit 10 min ne kembe, 3 min me makine

 

Afer Apartamentit ofrohen sherbimet si:

 

Super Market

Restaurante

Bar Kafe

 

Zone e qete dhe eshte larg zhurmave urbane

Apartamenti eshte i  pajisur me:

Kuzhine (mundesi gatimi)

Banje, dush etj.

Televizor

Air condicioned

Frigorifer

Verande me pamje te mrekullueshme te qytetit dhe detit

Parkim i garantuar

Uje drita te garantuara 24 ore

Ambienti rrethohet nga gjelberimi

Largesia nga plazhet me te frekuentuara te qytetit rreth 50 meter

Periudha dhe Tarifat per apartamentet dyshe 2+1(kapaciteti 6-7 persona)

01/5-31/06

01/07-15/07

16/07-26/08

26/08-10/09

40-45€

55-60€

65-70€

40-45€

 

Politika Anullimit:

Anulimi i rezervimit behet 72 ore para dates se mberritjes. Nese anulimi do te behet pas ketij afati, atehere klientit i mbahet e gjithe shuma e nates se pare te akomodimit.

Me pervojen disavjecare,lidhur me nevojat qe kane pushusit dhe trajnimit te personelit nga ana jone me

qellimin per tua bere pushimet same te vecanta,ju garantojme se ne keto ambjente do te ndiheni si ne

shtepin tuaj.

Rreth qytetit te Sarandes

SARANDA ndodhet ne jug  Shqiperise. Eshte vend bregdetar. Ka nje pozicion gjeografik dhe klime shume te favorshme, gje qe e ben nje destinacion te rendesishem TURISTIK.
Laget nga ujerat e detit JON. Duke qene ne jug te Shqiperise ajo kufizohet me toke me shtetin fqinje  GREQINE. Ka 2 hyrie - dalje ne jug KAKAVIJA dhe QAFBOTA  ne to ushtrojne  funksionin shteteror doganat ne cilat kryhen te gjitha procedurat lidhur me aktivitetin tregetar ndermjet dy  shteteve. Gjithashtu kryhet dhe levizja  njerezve anasjelltas ne dy vendet. Me det kufizohet me ishullin e KORFUZIT. Saranda  disponon nje port i cili ben te mundur ankorimin e jahteve te madhesive te ndryshme  dhe anijeve gjithashtu. Ne keto rrethana behet e mundur hyrja dhe dalja  e shtetasve te huaj  drejt destinacioneve te ndryshme turistike, vlen te theksojme  se SARANDA  ka ne  gjirin e vet shume destinacione te hershme arkeologjike si per shembull:  BUTRINTI  FENIKAS<FINIQI  I SOTEM>  MANASTIRI I 40 SHENJTOREVE ETJ.
Por  gjithashtu Saranda karakterizohet  nga plazhet e pastra me rere  te holle  dhe uje te ngrohte. Vlen te theksohen plazhet e virgjera:GJIRI I MANASTIRIT  Duke vazhduar me GJIRIN E KAKOMES, KROREZA,  SHPELLA ne LUKOVE, BORSH, KSAMILI.
Ky qytet te ardhurat kryesore i ka nga turizmi. Zhvillimeve te fundit kesaj industrie shtyse te madhe i ka dhene investimet ne infrastrukturen urbane ne partneritet me investitoret privat qe kane investuar konsiderueshem ne kete industri.
Duke patur parasysh se çmimet ne hoteleri turizem ketu jane nga me konkurrueset ne rajon ky destinacion turistik,  fluksi i vizitoreve eshte gjithmone ne rritje. Ardhja ne rritje e nje numri te konsiderueshem vizitoresh ka shtuar kerkesen per apartamente pushimi.

Qyteti i Sarandes, i quajtur ndryshe qyteti me diell, i cili karakterizohet nga 290 dite me diell,me temperatura relativisht nga me te lartat ne rajon. Kjo u jep mundesine pushuesve te planifikojne pushimet e tyre sa me ekonomike, d.th.m qe mund te pushojne edhe gjate muajve te tjere si p.sh. Maj, Qershor, Shtator, te cilet karakterizohen nga oferta mjaft ekonomike.

Informacione shtesë

  • Destinacioni: Saranda
  • Lloji Akomodimit: Apartamente

Dergoni nje Mesazh

Sigurohu të fusni informacionin e nevojshëm (*) kur ju kërkohet.

Shiko Disponibilitetin dhe Cmimin

Kerko Nje shtepi Pushimi

Destinacioni
 
Lloji Akomodimit
 

Gjej Pronen qe kerkon!

Pronat e Fundit

Llogarit Kredine

Ndrysho vlerat e meposhteme sipas kerkesave tuaja per te bere perllogaritjen e kestit mujor.

Kesti Mujor (€)
You are here:   KryeREZERVONI PUSHIMETApartamenteApartament me qera per pushime ne Sarande (K0016)