Apartament per Shitje ne Sarande Shqiperi Kodi B0039

Mer 04, 2013 Shkruar nga 

Apartament per Shitje ne  Sarande Shqiperi Kodi B0039

Siperfaqe totale e apartamentit 64 m2, 1+1+1 tualet + 1 ballkon

Kati i IV (katert) pozicionimi: Jug - Lindje

Cmimi: 37.000€

Kati i VI (gjashte) siperfaqja 64m2,

Cmimi: 42.000 €

Kati i VII (shtate) siperfaqja 64m2,

Cmimi: 53.000 €

Dokumentacioni: Vertetim Pronesie, HIPOTEKE

Kjo prone administrohet nga: Saranda Invest Property Kompani

Karakteristikat e Apartamentit

Apartamentet jane me celesa dhe Hipoteke ne dore gati per banim.

1+1+1 banje + 1 ballkon.

Dere e jashtme e blinduar.

Muret ndares dopio tulle termo izolues.

Instalimet elektrike materiale cilesore me origjine perendimore.

Hidraulike materiale dhe punime cilesore.

Pllakat jane origjine italiane granit cilesor.

Banja e veshur ne lartesine 2 m me pllake.

Banja eshte e perbere nga bide, lekan, lavaman, vaske. 

Dyer te brendshme dru lisi cilesor.

Projekti i pallatit Italian, stil modern.

Muret te lyera me boje plastike te bardhe.

Apartamenti i pajisur me citofon.

Dyer dritare ballkoni material alumin cilesor.

Godina eshte e pajisur me ashensor.

Avantazhet e ketij apartamenti

1 Largesia nga deti rreth 100 meter.

2 Apartamenti me pamje ballore nga deti dhe qyteti.

3 Ne nje nga zonat me te qeta te qytetit.

4 Uji i pijshem 24 ore  i garantuar.

Cmimi aktual eshte me cmim oferte si pasoje e skondos prej 10%.

Ne garantojme dhe ofrojme klienteve tane mbeshtetje ne administrimin e prones si:

Mirembajtjen 12 muaj vitit, pastrim ajrosje, likujdimin e detyrimeve te ndryshme te apartamentit si pagesen e faturave te energjise, ujit, taksave vendore etj. duke jua shoqeruar juve me kuponin perkates.

Taksat:

Taksa vjetore e prones eshte 70 Euro

Qeraja ne kete zone eshte 150 Euro/muaj

Te ardhurat nga sezoni turistik 3000 Euro

Te ardhurat totale nga ky apartament jane 4500€/vit

Taksat mbi te ardhurat eshte 10%

Duke bere tuajin kete apartament ne ju garantojme se ju do te keni bere zgjedhjen ideale.

Jemi te sigurt se ne mund t'ju ofrojme ate c'ka ju deshironi. Per me teper informacion vazhdoni te

shfletoni web saitin tone  www.SARANDAINVESTPROPERTY.com.

Mos hezitoni te na kontaktoni per cdo informacion shtese. Ju FALEMINDERIT.

Rreth qytetit te Sarandes

SARANDA ndodhet ne jug  Shqiperise. Eshte vend bregdetar. Ka nje pozicion gjeografik dhe klime shume te favorshme, gje qe e ben nje destinacion te rendesishem TURISTIK.
Laget nga ujerat e detit JON. Duke qene ne jug te Shqiperise ajo kufizohet me toke me shtetin fqinje  GREQINE. Ka 2 hyrie - dalje ne jug KAKAVIJA dhe QAFBOTA  ne to ushtrojne  funksionin shteteror doganat ne cilat kryhen te gjitha procedurat lidhur me aktivitetin tregetar ndermjet dy  shteteve. Gjithashtu kryhet dhe levizja  njerezve anasjelltas ne dy vendet. Me det kufizohet me ishullin e KORFUZIT. Saranda  disponon nje port i cili ben te mundur ankorimin e jahteve te madhesive te ndryshme  dhe anijeve gjithashtu. Ne keto rrethana behet e mundur hyrja dhe dalja  e shtetasve te huaj  drejt destinacioneve te ndryshme turistike, vlen te theksojme  se SARANDA  ka ne  gjirin e vet shume destinacione te hershme arkeologjike si per shembull:  BUTRINTI  FENIKAS<FINIQI  I SOTEM>  MANASTIRI I 40 SHENJTOREVE ETJ.
Por  gjithashtu Saranda karakterizohet  nga plazhet e pastra me rere  te holle  dhe uje te ngrohte. Vlen te theksohen plazhet e virgjera: GJIRI I MANASTIRIT  Duke vazhduar me  GJIRIN E KAKOMES, KROREZA,  SHPELLA  ne LUKOVE,  BORSH,  KSAMILI.
Ky qytet te ardhurat kryesore i ka nga turizmi. Zhvillimeve te fundit kesaj industrie shtyse te madhe i ka dhene investimet ne infrastrukturen urbane ne partneritet me investitoret privat qe kane investuar konsiderueshem ne kete industri.
Duke patur parasysh se çmimet ne hoteleri turizem ketu jane nga me konkurrueset ne rajon ky destinacion turistik,  fluksi i vizitoreve eshte gjithmone ne rritje. Ardhja ne rritje e nje numri te konsiderueshem vizitoresh ka shtuar kerkesen per apartamente pushimi.

Qyteti i Sarandes, i quajtur ndryshe qyteti me diell, i cili karakterizohet nga 290 dite me diell,me temperatura relativisht nga me te lartat ne rajon. Kjo u jep mundesine pushuesve te planifikojne pushimet e tyre sa me ekonomike, d.th.m qe mund te pushojne edhe gjate muajve te tjere si p.sh. Maj, Qershor, Shtator, te cilet karakterizohen nga oferta mjaft ekonomike.

Kontaktet

00355694801295

00355672930980

www.sarandainvestproperty.com

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Informacione shtesë

 • Kodi: B0039
 • Rruga: Ruga e 5
 • Qyteti: Sarande
 • Kontakt:

  Kontaktet

  00355694801295

  00355672930980

  www.sarandainvestproperty.com

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   

 • Siperfaqja: 64 m2
 • Lloji i Prones: Apartament
 • Cmimi: 37.000€
Saranda Invest Property

Adresa: Rr.Teki Haderi nr 1
Kryqzimi i Rethrotullimit Sarande Ksamil
Lagjia nr 1 Sarade
Tel: +355 85225110
Mob: +355 694801295
+355 698883538
Email: info@sarandainvestproperty.com
sarandainvestproperty@yahoo.com
sarandainvestproperty@gmail.com
Skype: sarandainvestproperty

Dergoni nje Mesazh

Sigurohu të fusni informacionin e nevojshëm (*) kur ju kërkohet.

Gjej Pronen qe kerkon!

Pronat e Fundit

 • Truall në Shitje Kodi: A0004 Truall në Shitje Kodi: A0004
  Lloji i pronës: Truall (Kthim prone)Përshkrimi i Truallit: Prona është me Certifikatë…
  Lexo më shumë ...
 • Rezervime Dhoma me Qera Kodi: D0003 Rezervime Dhoma me Qera Kodi: D0003
    Ky ambient akomodues ka në dispozicion të pushuesve:6 dhoma plus 1…
  Lexo më shumë ...
 • Apartament 1+1 per Shitje Sarande Shqiperi Kodi B0027 Apartament 1+1 per Shitje Sarande Shqiperi Kodi B0027
  Apartament 1+1 per Shitje Sarande Shqiperi Kodi B0027 00355694801295 00355672930980 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  Lexo më shumë ...

Llogarit Kredine

Ndrysho vlerat e meposhteme sipas kerkesave tuaja per te bere perllogaritjen e kestit mujor.

Kesti Mujor (€)
You are here:   KryeRezidencialeApartamentApartament per Shitje ne Sarande Shqiperi Kodi B0039