Toke per shitje 32 HA ne bregdetin Palase – Dhermi - Vlore Shqiperi A0036

P 03, 2015 Shkruar nga 

Toke per shitje  32  HA   ne bregdetin  Palase – Dhermi  - Vlore   Shqiperi   A0036

Pershkrimi i truallit:

Siperfaqja 32  Ha

Dokumentacioni: Certifikate Pronesie “Hipoteke”

Kjo prone eshte kthim prone tek  ish pronari i pare

Kjo prone eshte e ndare ne disa parcela : 4ha , 3,5 ha,   7,8ha,  5ha  13ha

Lloji i prones: Toke--Truall per ndertim.Çmimi: 65€  m/2  i diskutueshem

Destinacioni i mundshem i ndertimit: Ndertim Vilash, Mazonete, Apartamente, Hotele etj.

Toka eshte e veçante fale pozicionit te saj ne breg te detit .

Toka eshte i lidhur me rruge me infrastrukturen e Zones

Energji elektrike, uje i pishem  jane prane prones .

Largesia nga qyteti i Vlores  eshte   30 m

Largesia nga aeroporti i Tiranes  eshte  3 ore

Vitet e fundit kjo zone ka pesuar shume investime  nga individe dhe shoqeri turistike te cilet kane ndertuar  biznese familiare  turistike ose  resorte turistike  te ndertuara nga shoqeri vendas dhe te huaj .

Fale nje bregdeti  ne shtrirje te  konsiderueshme dhe mjafte te favorshem me plazhe shume te bukura me uje te pastert dhe rere te holle , e bene ate nje nga zonat me te frekuentuara nga pushues te  shumte  vendas dhe te huaj  gjate  sezonit  turistik .

Vlene te theksojme se pervec investimeve ne ifrastrukture jane duke u  ndertuar  ne kete zone

disa projekte mjafte ambicioze si pershembull :

Ndertimi i autostrades gjate vijes bregdetare shqiptare , e cila do te kaloje prane kesaj prone .

Jemi te sigurte se ne mund t'ju ofrojme nje game te gjere trojesh ne pozicione te ndryshme te vendit  tone  Per me shume shfletoni website tone: www.sarandainvestproperty.com,

kategoria: Troje ne shitje. Mos hezitoni te na kontaktoni per çdo informacion shtese.

Kontakte

00355694801295

www.sarandainvestproperty.com

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Informacione shtesë

  • Kodi: A0036
  • Rruga: Sarande-Vlore
  • Qyteti: Sarande
  • Kontakt:

    Mob: 0694801295  email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  • Siperfaqja: 32 Ha
  • Lloji i Prones: Toke
  • Cmimi: 65 m/2
Saranda Invest Property

Adresa: Rruga Studenti Sarande, Vlore SHQIPERI
Mob: 0694801295

Email: info@sarandainvestproperty.com
sarandainvestproperty@yahoo.com

Dergoni nje Mesazh

Sigurohu të fusni informacionin e nevojshëm (*) kur ju kërkohet.

You are here:   KryeRezidencialeToke RezidencialeToke per shitje 32 HA ne bregdetin Palase – Dhermi - Vlore Shqiperi A0036